OpiniiSocialȘtirile 60m.RO

Video. Ne iau de proști: în duminica Floriilor se exportă lemn spre Italia

Imagini incredibile. Nici în duminica Floriilor exportatorii de material lemnos dobândit prin tăierea codrilor României nu încetează.

Guvernanții români se iau de proști afirmând că peste 80% din lemn este importat în România… Sigur, este doar o problemă de nuanță, nu este importat ci exportat de România… Importat este de către austrieci, italieni și alte semeții ale Europei.

Dorel Haraga postează un filmuleți video cu o barjă încărcată cu lemn ce se exportă pe Dunăre chiar în duminica sfântă a Floriilor.

https://www.facebook.com/dorel.haraga/videos/3365968140097408/

Traian Băsescu este incredibil: consideră că trebuie să ne împrumutăm cu alte 25 de miliarde de euro deși acești bani se pot lua gratuit de la Uniunea Europeană.

Cimpoi Adrian

Cimpoi Adrian este absolvent al Universității din București. După o perioadă în care a fost redactor și reporter pentru un post de televiziune, a decis să-și continuie drumul în presa scrisă.
Back to top button