SocialȘtirile 60m.RO
O terasă din Vama Veche a fost închisă după ce o angajată a fost depistată cu coronavirus

Cristina Schipor, Directoarea Direcţiei de Sănătate Publică Judeţeană (DSPJ) Constanţa, a declarat sâmbătă că după ce o angajată a unei terase din Vama Veche a fost depistată cu coronavirus, DSPJ a mers în control și a închis terasa.
Angajații terasei au intrat în izolare la domiciliu pentru o perioadă de 14 zile.
Terasa va rămâne închisă până la finalizarea anchetei epidemiologice.
Angajata depistată cu coronavirus este internată la Institutul Național de Boli Infecțioase ”Matei Balș”, din București.
- SURSE AUR: Guvernul Adrian Veștea va trece de votul Parlamentului

- Sibiul este sub ape în urma furtunilor devastatoare. Sediile IPJ, SRI și Spitalului de Pediatrie, printre zecile de imobile inundate

- Adrian Veștea anunță după convocarea la George Simion că a promis AUR să introducă măsurile cerute în programul de guvernare

- Marian Neacșu (PSD) vrea coaliție cu AUR: Trebuie să avem un guvern cu susținere parlamentară reală

- Sorin Cîmpeanu, despre negocierile cu AUR: „Dacă contribuie la deblocarea situației, e un partid responsabil”





