Impozitarea sau blocarea centralelor de apartament o mare prostie. PNL, PSD, USR vor să facă rău românilor și să îi impoziteze

Legile fizicii și cele ale chimiei sunt clare. Dacă arzi ceva va rezulta căldură, diferite substanțe dar și dioxid de carbon. Altă variantă nu prea există. Centralele de apartament folosesc ca și combustibil gazul metan. Prin arderea gazului metan nu rezultă decât dioxid de carbon și apă. Practic în aer nu se eliberează alte substanțe chimice, este cea mai nepoluantă variantă ca să se facă încălzirea. Arderea fără oxigen și fără să rezulte dioxid de carbon nu există.
Mai mult decât atât, fiind vorba despre un reglaj fin numai la nivelul unității locative nu se pune problema unor pierderi mari de căldură pe traseu, adică căldura se produce și se consumă exact în apartament sau în casă.
Însă acest lucru deranjează mafia din PNL, PSD și din USR și care pune gând rău românilor. Acum se discută despre posibilitatea ca aceste centrale să fie interzise sau să fie impozitate, astfel încât românii să plătească mai mult.
De ce vor ei să facă acest lucru: pentru că în unele mari orașe există sisteme neperformante, mulți angajați și cu multe costuri. Practic toată clientela de partid este angajată la aceste sisteme ineficiente de termoficare. Problema partidelor politice toxice este însă aceea că românii nu sunt proști și nu mai vor să plătească către aceste companii. Ei vor să plătească numai cât consumă. Vă dați seama că atunci când ai o centrală acasă nu plătești sute de angajați aduși să frece menta, angajați aduși de partidele politice.
Așa că s-au gândit ei să impoziteze cea mai eficientă formă de producere a energiei pentru apă caldă și pentru încălzirea unui spațiu. La un moment dat s-au gândit și să interzică, dar nu au soluții alternative în orașele mai mici.
Centralele termice de apartament există peste tot în lume, oamenii vor să fie liberi, să nu depindă de alții, să nu plătească partidele politice prin companiile de termoficare.
- Se cunosc 27 din cele 32 de formaţii calificate în 16-imile Mondialului! 9 partide sunt „bătute în cuie”
Ştim 27 din cele 32 de naţionale care vor evolua în 16-imile Campionatului Mondial de fotbal. În această noapte, în fazele eliminatorii s-au calificat Belgia, Egipt, Spania, Capul Verde şi Anglia, chiar dacă formaţia lui Tuchel nu a jucat. În prezent, se cunosc 9 din cele 16 partide din faza următoare a competiţiei. Grupele Cupei … - Ecuația imposibilă pentru noul Guvern. Câte voturi pot strânge Grindeanu și Mureșan fără sprijinul AUR
Indiferent pe cine va desemna președintele Nicușor Dan pentru funcția de prim-ministru, calculele din Parlament arată că niciuna dintre variantele aflate acum în discuție nu are, în acest moment, suficiente voturi pentru a trece de votul de învestitură fără sprijin din partea unor parlamentari AUR. Atât scenariul unui Guvern condus de Sorin Grindeanu, cât și cel în fruntea căruia s-ar afla Siegfried Mureșan … - Director OFIR, reținut în dosarul procurorilor corupți de la Constanța: Ar fi dat 110.000 de euro pentru a scăpa de dosare penale
Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie (PÎCCJ) anunţă că un bărbat suspectat că a remis 110.000 de euro unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Constanţa a fost reţinut, iar pe numele lui a fost formulată propunere de arestare preventivă pentru comiterea infracţiunii de cumpărare de influenţă, în formă continuată. Inculpatul … - George Simion a paralizat statul român! Liderul AUR a umilit toți greii sistemului
O demonstrație de forță fără precedent zguduie din temelii clasa politică tradițională! George Simion, președintele Alianței pentru Unirea Românilor (AUR), a reușit ceea ce părea imposibil: a paralizat pur și simplu mecanismele vechiului stat român, dovedindu-se o forță politică de neoprit. Într-o serie de mutări strategice fulgerătoare, liderul AUR a pus la colț și a … - Scandal uriaș între șefii așa-zișilor masoni. Plagiatorul Bălănescu, scos în șuturi din sediul MLNR de preotul Tohăneanu
Între fostul și actualul lider al așa-zisei găști de masoni, grupați în Asociația Marea Lojă Națională din România (MLNR), este o luptă desprinsă din filmele cu gangsteri, pentru controlarea fondurilor și a imobilului megalomanic din nordul Capitalei. Recent, o gașcă de așa-ziși masoni, grupați în Asociația Marea Lojă Națională din România (MLNR), avându-l acum la …




