Poliţişti bătuţi şi batjocoriţi în sediul instituţiei

Poliţiştii din Băicoi au fost batjocoriţi şi bătuţi de un individ agresiv chiar în sediul postului de poliţie. Bărbatul, îmbrăcat doar în lenjerie intimă, în stare de ebrietate, a intrat în clădirea poliţiei şi a făcut un imens scandal.
A lovit cu un scaun în pereţi, l-a lovit cu pumnul în faţă pe unul dintre poliţişti, i-a rupt uniforma, a înjurat în cel mai josnic mod şi a ameninţat cu moartea, fără să-i pese de consecinţe.
Agresorul (care nu a fost arestat nici măcar o secundă pentru faptele lui) a fost trimis în judecată pentru ultraj şi condamnat de Judecătoria Câmpina la un an şi jumătate de închisoare cu executare. Decizia Judecătoriei Câmpina nu este defintivă.
În chiloţi, în sediul postului de poliţie
Scandalul a avut loc anul trecut, în ajunul Crăciunului. Potritivit rechizitoriului, în data de 24 decembire, în jurul orelor, 21.00, poliţiştii din Băicoi, de serviciu în acea seară, s-au pomenit în sediul Poliţiei cu o tânără însoţită de copilul ei, un băiat în vârstă de opt ani, care a cerut ajutorul agenţilor, invocând faptul că este agresată de iubitul ei. La puţin timp, şi-a făcut apariţia şi un individ, îmbrăcat doar în pantaloni scurţi, extrem de agitat care nu dorea altceva decât să continue scandalul cu femeia.
De teamă, tânăra s-a ascuns în spatele unuia dintre agenţi, strigând după ajutor. Poliţiştii au încercat să aplaneze conflictul, dar bărbatul a devenit şi mai agresiv, vărsându-şi nervii pe poliţistul care încerca să-l încătuşeze.
Încolţit, acesta a început să lovească în stânga şi în dreapta, chiar a luat un scaun pe care l-a aruncat la întâmplare, fără să rănească însă pe cineva, apoi s-a pus pe înjurat.
„Să vă iau poliţia în p**ă, să vă iau gradele în… Mă p*ş pe voi că nu aveţi ce să-mi faceţi, mie nu mi-e frică de poliţie, eu am umblat pe afară şi nu mi s-a întâmplat nimic, doar nu o să-mi facă un fraier din Băicoi ceva. Ce poţi să-mi faci, că oricum eşti singur, dar oricum o să te bat şi pe tine că nu ai ce să-mi faci. Poliţia asta e de c***t, că oricum numai proşti pe aici, că oricum nu-mi poate face nimeni nimic”, este doar o parte înjurăturile proferate de agresor la adresa poliţiştilor, se arată în rechizitoriul procurorilor câmpineni care au instrumentat dosarul de ultraj.
Sursa: www.adevarul.ro
- Bătaie pe sarmale la Suceava: ambulanțele cu oameni leșinați au rămas blocate în mulțimea venită la slujba de Sfântul Ioan cel Nou
A fost îmbulzeală, miercuri, la Suceava, după slujba oficiată în cinstea Sfântului Mare Mucenic Ioan cel Nou, ocrotitorul orașului. Peste 10.000 de credincioși au participat la ceremonia religioasă, iar la final mulți dintre ei s-au grăbit spre punctele unde organizatorii împărțeau porții de sarmale și sandvișuri. Aglomerația a devenit greu de controlat, iar mai multe … - Cifrele care îi sperie pe pensionari: câți bani au pierdut din cauza lui Bolojan
Consumul s-a prăbușit, economia e în recesiune, iar pensionarii sunt cei mai afectați de măsurile de austeritate, este bilanțul guvernării Bolojan. România are cea mai mare inflație din Europa, însă vârful va fi atins abia luna viitoare. Potrivit calculelor, din cauza scumpirilor, pensionarii pierd între 140 și aproape 500 de lei. De anul viitor, pensiile … - Verișoara Maiei Sandu pleacă de la compania de stat MoldATSA după scandalul de nepotism
Anastasia Taburceanu, verișoara Maiei Sandu, a anunțat că pleacă din funcția de purtătoare de cuvânt la MoldATSA. Anunțul a fost făcut în contextul scandalului de nepotism generat de apariția în spațiul a detaliilor privind modul în care aceasta a fost angajată la compania de stat, precum și salariul său. „Astăzi mi-am depus cererea de eliberare … - Carmin PopStar Prod și Florin Barbu – lacheul lui Paul Stănescu care face miliarde prin ANIF
Fost director general al ANIF între 2014 și 2020, Florin Barbu este din nou vehiculat pentru Ministerul Agriculturii. În urma lui rămâne o întrebare simplă: câți bani au ajuns în canale și câți în firmele abonate la lucrările de irigații?Florin Barbu nu este un nume nou la Ministerul Agriculturii. Este omul care a crescut în … - Exod de forță de muncă la Damen Mangalia: foști angajați pleacă în Occident
Împinși de rate, foștii angajați de la Damen Mangalia iau drumul străinătății. Plătiți și de patru ori mai bine pe șantierele din Occident, șomerii au început să plece. Ultimii 271 de angajații au intrat în perioada de preaviz care se va sfârși pe 15 iulie. Un adevărat exod la Damen Mangalia. Împinși de rate și …




