Amenzi de peste 20.000 lei pentru un spectacol ilegal în Tuzla

Sâmbătă noapte jandarmii din Constanța au aplicat amenzi în valoare de peste 20.000 lei pentru un spectacol ilegal ce urma să aibă loc la Tuzla.
În zona plajei Tuzla, Inspectoratului de Jandarmi Judeţean (IJJ) a organizat o acţiune de verificare a respectării măsurilor dispuse de autorităţi pe timpul stării de alertă, pentru prevenirea răspândirii virusului SARS-CoV-2.
„Ajunşi la faţa locului, oamenii legii au constatat că mai multe persoane participă la un spectacol de muzică mixată de un D.J., nerespectând prevederile legale impuse de evoluţia situaţiei epidemiologice. Jandarmii l-au sancţionat contravenţional pe organizatorul acestui eveniment cu amendă în cuantum de 4.000 lei, iar pe cei 32 de participanţi aflaţi la faţa locului i-au sancţionat contravenţional cu amenzi în valoare totală de 18.500 lei”, se precizează în comunicatul de presă transmis de IJJ și citat de agerpres.ro.
- Angajata MAE care a falsificat state de plată timp de 15 ani a încheiat acord de recunoaștere cu DNA: ce pedeapsă a primit
O fostă funcționară din cadrul Ministerului Afacerilor Externe a încheiat un acord de recunoaștere a vinovăției cu procurorii DNA. Aceasta este acuzată că, timp de 15 ani, a falsificat state de plată și a virat sume cu titlu de salarii către ea însăși și către două persoane care nu erau angajate ale instituției. Prejudiciul cauzat bugetului MAE depășește 8 milioane de lei. Procurorii au stabilit, prin acord, o pedeapsă de 3 ani și o lună de închisoare. Fostă funcționară MAE, acord de recunoaștere cu DNA Procurorii Direcției Naționale Anticorupție au sesizat instanța cu acordul de recunoaștere a vinovăției încheiat cu … - Trădătorul Simion își linge rănile la București, la braț cu „măcelarul de la ICE”: O întâlnire halucinantă cu „Micul Napoleon” al frontierelor americane
Într-o încercare disperată de a-și resuscita imaginea politică și de a masca izolarea sa tot mai evidentă, liderul AUR a bifat o nouă mișcare de PR care frizează absurdul. Trădătorul George Simion își linge rănile pe plan intern căutând validare externă în cele mai controversate colțuri ale politicii americane. Zilele acestea, Simion s-a afișat în România alături de Gregory Bovino, un personaj sumbru, supranumit de criticii săi „măcelarul de la ICE” (Immigration and Customs Enforcement). Cine este noul idol al lui Simion? Gregory Bovino nu este un diplomat de carieră, ci un fost oficial al vămilor americane, cunoscut pentru abordările … - Cum s-a desfășurat ultima emisiune a lui Ciprian Ciucu la Denise Rifai. Glume, laude și momente de familiaritate între cei doi
Dosarul de corupție în care primarul Capitalei, Ciprian Ciucu, este acuzat de procurorii DNA că ar fi beneficiat de servicii de promovare electorală și consultanță în schimbul sprijinirii unor demersuri administrative a adus în prim-plan și numele realizatoarei TV Denise Rifai. Între politicianul liberal, Ciprian Ciucu, și vedeta TV Denise Rifai a fost mereu o relație de apropiere profesională, așa cum reiese și dintr-o emisiune de anul trecut de la Fanatik. Acum, după ce a fost urmări penal pentru fapte de corupție denunțate de Denise Rifai, edilul a spus că nici nu o cunoaște pe a aceasta. Declarația sa avea o … - Ilie Sărăcie nu se dă dus de la Palatul Victoria: Crede că nu vom avea guvern până în toamnă
Președintele PNL, Ilie Bolojan, a declarat, la Digi24, că România riscă să rămână fără o formulă guvernamentală nouă până spre toamnă, în condițiile în care urmează vacanța parlamentară, iar actuala configurație fragmentată a Legislativului face extrem de dificilă strângerea unei majorități funcționale pentru învestirea unui nou executiv și pentru adoptarea rapidă a pachetelor de reformă. În intervenția sa, Bolojan a spus că realitatea politică din Parlament și apropierea lunilor de vacanță parlamentară complică serios orice încercare de formare rapidă a unui nou cabinet. Bolojan: urmează două luni critice, iar timpul pentru o nouă majoritate este foarte scurt Liderul liberal a … - VIDEO: Explozie devastatoare la terminalul cheie de export de gaze al Qatarului. Sunt cel puțin 54 de răniți iar 18 persoane dunt dispărute
O explozie a sfâșiat aseară terminalul cheie de export de gaze naturale al Qatarului, în timp ce muncitorii încercau să reia operațiunile acolo după ce Iranul l-a bombardat în timpul războiului, provocând un incendiu care a rănit cel puțin 54 de persoane, alte 18 fiind încă dispărute câteva ore mai târziu. Efectele asupra piețelor 🚨🇶🇦 Video shows initial moments after the massive explosion at Ras Laffan Gas Plant in Qatar, filmed from afar.This does not look like an accident…Source: MES (Telegram) / Writer: Samuel https://t.co/ZmCcdNUUP0 pic.twitter.com/ZC3qAk97Pt— Mario Nawfal (@MarioNawfal) June 21, 2026 Explozia din zona industrială Ras Laffan ar putea provoca haos suplimentar pe …




