77 de cetățeni români din Țările de Jos au revenit în țară

Ministerul Afacerilor Externe (MAE) a anunțat într-un comunicat de presă că un număr de 77 de cetăţeni români, au fost repatriați sâmbătă din Țările de Jos.
Pentru revenirea celor 77 de români în șară a fost necesară implicarea MAE, a Ministerului Transporturilor, Infrastructurii şi Comunicaţiilor şi a Ministerului Afacerilor Interne.
„Printre cetăţenii români care au revenit în ţară se regăsesc cetăţeni români care se aflau în imposibilitatea de a-şi prelungi şederea pe teritoriul Regatului Ţărilor de Jos, precum şi un caz medical. Repatrierea a fost asigurată cu o cursă aeriană specială operată de compania Tarom, pe ruta Bucureşti-Amsterdam-Bucureşti. Demersurile autorităţilor române au permis şi revenirea unor cetăţeni străini rezidenţi în România, respectiv doi cetăţeni americani, un cetăţean italian, un cetăţean olandez şi un cetăţean britanic”, se arată în comunicatul de presă citat de agerpres.ro.
- Marius Lulea, despre nominalizarea lui Siegfried Mureșan: un premier fără o meserie, birocrat de profesie

- Siegfried Mureșan, premierul lui Bolojan: omul nou al vechiului sistem în ambalaj european

- VIDEO Incendiu puternic în portul Agigea. ISU a emis mesaj Ro-Alert

- Președintele Serbiei își anunță demisia și convoacă alegeri anticipate

- Dezastru în zootehnie! Laptele importat ajunge mai ușor la procesare, cel din fermele mici se pierde. Deficit comercial: 700 de milioane de euro





