Știrile 60m.RO

George Simion: Regimul ,,democratic” face iar o nefăcută de frica românilor

George Simion, președintele AUR, a anunțat că cele patru moțiuni de cenzură depuse de partidul său împotriva măsurilor luate de Guvernul Bolojan vor fi supuse la vot duminică, și nu luni, așa cum ar fi fost normal.

Liderul AUR, George Simion, a ales să comunice cu cetățenii României prin intermediul unei rețele de socializare, unde a transmis un mesaj critic la adresa autorităților. Acesta a anunțat că moțiunile de cenzură depuse de partidul său vor fi votate duminică, și nu luni, așa cum ar fi fost firesc, sugerând că această decizie a fost luată pentru a evita suprapunerea cu protestele profesorilor programate pentru începutul săptămânii.

,,Regimul „democratic” face iar o nefăcută de frica românilor: moțiunile de cenzură vor fi votate duminică, nu luni când era normal (și când sunt protestele profesorilor)!“, a declarat liderul AUR.

George Simion a subliniat că această decizie reprezintă, în opinia sa, o încercare de a evita confruntarea directă cu nemulțumirile cetățenilor și a promis că AUR va continua să lupte pentru transparență și respectarea procedurilor democratice.

Cimpoi Adrian

Cimpoi Adrian este absolvent al Universității din București. După o perioadă în care a fost redactor și reporter pentru un post de televiziune, a decis să-și continuie drumul în presa scrisă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button