Știrile 60m.RO

George Simion: „Clasa politică vrea să ne scadă din sondaje, dar AUR are 40%”

Mesaj important din partea liderului suveraniștilor, George Simion. Președintele AUR a transmis că actuala clasă politică încearcă să scadă procentajul de 40% din sondaje pe care îl are acum partidul său. De asemenea, Simion a mers în cele mai multe zone din țară pentru a sta de vorbă cu românii ignorați de stat. 

„În momentul ăsta, România este o victimă traumatizată. Tot ce încearcă unii și alții e să ne dezlipească pe noi de Călin Georgescu, pe Călin Georgescu de noi, să ne reducă procentajul ăsta care le dă frisoane – 41%. Poate și mai mult”, a declarat George Simion. 

Liderul AUR, aproape de oameni: Simion a stat de vorbă cu românii uitați de autorități

George Simion a cutreierat țara pentru a se întâlni cu românii uitați de stat, care i-au împărtășit nemulțumirile și problemele lor.

„Uitați-vă: rapiță semănată acum și nici n-a răsărit, n-a dat nimic”, a spus un român. 

El a făcut poze cu susținătorii săi și i-a încurajat pe oameni. 

Cimpoi Adrian

Cimpoi Adrian este absolvent al Universității din București. După o perioadă în care a fost redactor și reporter pentru un post de televiziune, a decis să-și continuie drumul în presa scrisă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button