Guvernul dorește prelungirea stării de alertă pentru a evita moțiunea de cenzură

Potrivit unei postări pe Facebook a partidului ALDE, Guvernul Orban pregătește prelungirea stării de urgență pentru a evita moțiunea de cenzură care îi este pregătită de Parlament.
„Ca să să evite moţiunea de cenzură, guvernul Iohannis-Orban pregăteşte prelungirea stării de alertă! Punem pariu că Parlamentul nu va mai vota această stare excepţională! Şi atunci vor trebui să găsească un alt motiv ca să scape de moţiune”, a postat ALDE pe Facebook.
„Le sugerăm o invazie a marţienilor, nu de alta dar a mai invocat-o dl. Cîţu când nu îi mergea site-ul! Cu toate măsurile de „relaxare” care s-au luat, starea de alertă este evident că se păstrează nu pentru populaţie, ci pentru interesele guvernanţilor!”, se mai arată în postarea citată de agerpres.ro.
- Bătaie pe sarmale la Suceava: ambulanțele cu oameni leșinați au rămas blocate în mulțimea venită la slujba de Sfântul Ioan cel Nou
- Cifrele care îi sperie pe pensionari: câți bani au pierdut din cauza lui Bolojan
- Verișoara Maiei Sandu pleacă de la compania de stat MoldATSA după scandalul de nepotism
- Carmin PopStar Prod și Florin Barbu – lacheul lui Paul Stănescu care face miliarde prin ANIF
- Exod de forță de muncă la Damen Mangalia: foști angajați pleacă în Occident