Politică

Sorin Grindeanu, lacheul USR. Ședință la PSD, degeaba

„Dl. Grindeanu a ajuns în halul în care se ia “dur” de USR doar “pe surse”, că el n-are curaj să vorbească. A descoperit, a avut o revelație, o epifanie în ședința degeaba a PSD că useriștii sunt “ticăloși fără educație” și cică nu-s creștini”, scrie, pe Facebook, jurnalista Sorina Matei.

„Dacă este să ne luăm după “surse”, revelația trebuie să-l fi ținut maximum 2 min, că după aia a ieșit pe scări și a pupat în fund USR, după ce le-a desființat mincinos istoria, în timp ce el făcea balet for fraieri.

Vedeți? De aia îmi place mie de Grindeanu. E tare ca fularul, iute ca marfarul.

PS. Poate găsiți totuși un bărbat în partidul ăla care să vă fie președinte/ lider, că io de balerine sunt sătulă”, adaugă aceasta.

Cimpoi Adrian

Cimpoi Adrian este absolvent al Universității din București. După o perioadă în care a fost redactor și reporter pentru un post de televiziune, a decis să-și continuie drumul în presa scrisă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button