Știrile 60m.RO

Sondaj: Românii consideră că Virgil Popescu trebuie demis

Într-un sondaj realizat de 60m.ro pe pagina sa de socializare românii au votat într-o proporție covârșitoare pentru demiterea ministrului Energiei Virgil Popescu, în urma tragicului accident de la mina Jilț ce aparține Complexului Energetic Oltenia. Din cei circa 1000 de votanți 99% se pronunță în favoarea demiterii lui Virgil Popescu.

”Ăștia nu sunt oameni, sunt animale!” spune fostul lider sindical de la Cariera Jilț Sud, Ion Popescu, revoltat că ministrul Energiei, Virgil Popescu, a zâmbit, marți seară, când a acordat interviuri după tragedia în care au murit 3 oameni iar 10 au fost răniți.

Ion Popescu spune că, de ani de zile, la Complexul Energetic Oltenia se acționează haotic, nu se fac investiții în îmbunătățirea condițiilor de lucru. Liderul sindical a fost enervat de atitudinea ministrului Energiei, Virgil Popescu, ajuns de urgență marți seară la carieră.

”Zâmbea! Nu se poate așa ceva, aceștia nu sunt oameni! Același zâmbet parșiv  avea și Lăcrămioara Pințea, când spunea că va da afară 6-7000 de oameni! Calcă peste cadavrele noastre!” spune Popescu.

Cimpoi Adrian

Adrian Cimpoi este jurnalist și redactor în cadrul publicației 60m.ro.Este absolvent al Universității din București și are experiență în presa online și televiziune. În cadrul 60m.ro urmărește în principal subiecte din domeniul politic, administrație publică, actualitate și societate.Domenii editoriale: Politică, administrație, societate, actualitate.Publicație: 60m.ro Grup media: 60M Media GroupContact editorial: [email protected]

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button