Un român în vârstă de 18 ani a cucerit AS Roma. El este noul star pe care se poate baza Adrian Mutu

La 18 ani, Suf Podgoreanu poate fi următorul român care să facă senzație în Serie A! Italienii sunt deja impresionați de fotbalistul ajuns la AS Roma.
Adus de la Maccabi Haifa de italieni, Suf Podgreanu este deja comparat cu marele atacant al Romei, bosniacul Edin Dzeko.
”Seamănă cu Dzeko. Are o tehnică foarte bună şi poate juca uşor atât în 4-2-3-1, cât şi în 4-3-3. Mai mult, în ciuda înălţimii sale, Podgoreanu poate evolua şi în banda stângă”, scriu jurnaliștii de la goal.com.
Suf Podgoreanu a jucat doar pentru naționalele de tineret ale Israelului, deci ar putea fi o soluție și pentru naționala de tineret a României, pregătită de Adrian Mutu.
Conform jurnalistului italian Flavio M. Tasotti, oficialii lui AS Roma au fost interesați și de Florinel Coman, „perla” lui Gigi Becali de la FCSB.
„Steaua (n.r. – FCSB) o ofertă de 7 milioane de euro de la un club din MLS, dar Roma continuă să discute cu reprezentanții jucătorului, dar nu forțează lucrurile. E complicat și din cauza stării actuale din fotbal, generată de pandemie”, a scris jurnalistul din Italia pe contul său de Twitter, în perioada în care ligile de top din Europa au fost oprite de pandemia de coronavirus.
Sursa: www.prosport.ro
- TRĂDARE LA VÂRF: Ministrul Ciprian Șerban, surprins într-o escapadă cu Roxana Ilie, „abonata” la banii PSD. O idilă în umbra banilor publici?
Într-o perioadă în care românii de rând sunt îndemnați la cumpătare, elitele politice par să trăiască într-o realitate paralelă, guvernată de lux, influență și combinații de culise. Ultimul protagonist al unui episod care miroase a sfidare și trădare a interesului public este nimeni altul decât ministrul Ciprian Șerban. Acesta a fost surprins recent într-o vacanță … - După 7 luni de la explozia blocului din Rahova, ratatul Ciucu s-a decis: blocul va fi demolat
După exact șapte luni și două zile de la devastatoarea explozie din blocul din Rahova, timp în care viața a cel puțin 400 de oameni a fost dată peste cap, se pare că ratatul Ciprian Ciucu a găsit o soluție.Au trecut exact șapte luni și două zile de la devastatoarea explozie din blocul de locuințe … - Sume uriașe de bani cash din Ucraina tranzitează ilegal România: 1,7 miliarde de euro, cel mai probabil în scopul de spălare a banilor
Corpul de Control al Ministerului Finanțelor, în colaborare cu Autoritatea Vamală Română, a descoperit că prin România au fost tranzitați peste 1,7 miliarde de euro în numerar, într-un singur an, cel mai probabil în scopul de spălare a banilor. Analizele strategice realizate asupra declarațiilor de numerar depuse la punctele de frontieră ale României evidențiază existența … - VIDEO: Borfașul George Simion s-a mutat de la vila din Tunari într-un penthouse la Piața Unirii, de jumătate de milion de euro
Liderul partidului AUR, George Simion, cunoscut pentru discursurile sale aprinse despre sărăcie și dreptate socială, și-a schimbat reședința, mutându-se de la vila din Tunari într-un penthouse de lux situat în zona Piața Unirii din București, proprietate evaluată la aproximativ jumătate de milion de euro, deoarece borfașii corupți care îl vizitau cu sacoșele nu se deplasau … - Clanul Cârpaci a cumpărat Palatul Marshall de sub nasul lui Dominic Fritz: Imobilul istoric s-a vândut cu 2.3 milioane de euro, printr-un terț
Mai știți povestea cu recuperăm patrimoniul Timișoarei de la clanurile de romi, spusă cu atâta emfază de adminisrația condusă de Dominic Fritz, recent, după ce instanța a restituit primăriei o clădire de pe C. D. Loga aflată în litigiu din vremea administrației Robu? Ei bine, nu mai departe de 2025, Consiliul Local Timișoara, unde USR are majoritate, a …




